Blog

Rodzaje kartonów do pakowania i wysyłki paczek
Jak wybrać owijarkę do pakowania paczek?
Rynek ecommerce. Szanse i zagrożenia miniaturka
Poradniki

Rynek e-commerce. Szanse i zagrożenia.

W minionym dziesięcioleciu rynek e-commerce przeszedł ogromną metamorfozę. Początkowo sprzedawcy traktowali ten rodzaj działalności jedynie jako nieduży dodatek do sklepu stacjonarnego. Nikt nawet nie przypuszczał, że już po kilku latach zmieni się to diametralnie. Z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej („Dekada polskiego e-commerce, 2013-2023”) wynika, że w tym okresie ilość osób, które kupowały w sieci wynosi 9/10, co daje wzrost z 45% do 87%.

Logistyka miniaturka
Poradniki

Logistyka 4.0 – trudne wyzwanie czy szansa na rozwój?

Samo pojęcie „logistyka” pojawiło się już dawno, bo w okolicy X wieku. Początkowo nie wychodziło jednak poza użycie w kontekście wojskowości. Dzisiaj można je odnieść niemalże do każdej dziedziny życia i jest terminem bardzo uniwersalnym. Usprawnia i systematyzuje działania, co przekłada się na szybką realizacje założonych celów.

Ekologia miniaturka
Poradniki

Tendencje ekologii w pakowaniu paczek.

Załamanie, jakie wywołała pandemia, skłoniło specjalistów do ponownego zbadania tego tematu. W kwietniu 2021 roku Mobile Institute przeprowadził badanie wśród internautów. Ogólne wyniki nie przedstawiły się zbytnio optymistyczne.

Roboty magazynowe miniaturka
Poradniki

Roboty magazynowe jako element procesów logistycznych.

Podstawą automatyzacji procesów logistycznych w magazynie i ich efektywnego przebiegu jest zarówno wykorzystanie nowoczesnych technologii, jak i odpowiednio przeszkolona kadra. W wyniku sztywno ustalonych zasad możliwy jest poprawny nadzór nad magazynem, a także sprawne sterowanie zlecanymi operacjami.

Koperty miniaturka
Poradniki

Koperty. Rodzaje i ich zastosowanie.

Przy pierwszym skojarzeniu koperta to papierowe opakowanie stosowane do wysyłania listów lub innych płaskich przedmiotów z użyciem przesyłek pocztowych. Istnieje w wielu formatach, czasami zdobiona, a dla ochrony zawartości może być wzmocniona wkładem z folii bąbelkowej.

Papier pakowy miniaturka
Poradniki

Papier pakowy. Szczegółowa analiza w jednym miejscu.

Głównym założeniem stosowania papieru pakowego jest ochrona towaru. To jeden z najczęściej wybieranych materiałów, przede wszystkim ze względu na jego stosunkowo niską cenę. Można zaobserwować też jego różne rodzaje, które wyróżniają się wieloma aspektami – zmienną gramaturą, sposobem wykończenia itp.

Stoły do pakowania paczek miniaturka
Poradniki

Stoły do pakowania od A do Z – kompletny przewodnik przed zakupem.

Wraz z rozwojem sklepów online firmy muszą zainwestować w logistykę magazynową. Jednym z problemów, jakie kupujący uznawali za istotny, było długie oczekiwanie na wysyłkę, a więc sprawnie działające magazyny to w tej branży podstawa solidnego biznesu. Aby wspomóc cały proces kompletowania i przygotowywania wysyłek, można skorzystać z dedykowanego wyposażenia magazynowego, czyli między innymi specjalistycznych stołów do pakowania.

Jak skrócić czas realizacji zamówień miniaturka
Poradniki

Jak skrócić czas realizacji zamówień w swoim sklepie internetowym?

Bez wątpienia można powiedzieć, że XXI wiek otworzył nowe możliwości i postawił na handel online. Rozwój sklepów w Internecie jeszcze bardziej przyspieszył w powiązaniu z pandemią. Oprócz możliwości większego wyboru, klientów kuszą atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach stacjonarnych. W momencie złożenia zamówienia rozpoczyna się złożony proces, który przeprowadza lub koordynuje sprzedawca, aby doprowadzić do finalizacji zamówienia. Towar musi zostać skompletowany i przygotowany do wysyłki. Dwa najdłuższe i najbardziej wymagające etapy.

Czym wypełnić karton miniaturka
Poradniki

Czym wypełnić karton do wysyłki – 7 sprawdzonych pomysłów.

Wysłanie paczki może się wydawać prostą czynnością wymagającą włożenia przedmiotu do kartonu i zaklejenia go taśmą. Część przesyłek potrzebuje jednak dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli chcemy, aby ich zawartość dotarła w stanie nienaruszonym, musimy skorzystać z odpowiedniego wypełnienia, które zapobiegnie niekontrolowanemu przemieszczaniu się przedmiotu w środku kartonu.

Jak działa magazyn - miniaturka
Poradniki

Jak działa magazyn? 4 podstawowe etapy z omówieniem.

Jest to kompleksowy proces obsługujący gospodarkę magazynową danej firmy. Zaczyna się od samej analizy zapotrzebowania, przez generowane zamówienia, po przyjęcie i składowanie towarów. Ostatnim krokiem jest wysyłka lub odbiór towarów przez klienta. Towary muszą być przechowywane bezpiecznie, a ich przepływ w magazynie niczym nie zakłócony. Sprawne magazynowanie wymaga zapewnienia:

Braki kadrowe miniaturka
Poradniki

Czy Twoja firma zmaga się z brakami kadrowymi w magazynie? Jak zadbać o komfort pracowników i stworzyć przyjazne stanowisko pracy?

Pewien poziom rotacji pracowników to pozytywna, a nawet wskazana sytuacja. Generuje dopływ nowych osób, które posiadają potrzebną wiedzę oraz umiejętności i mają świeże spojrzenie na wiele spraw. Na większa skalę trzeba się jednak zastanowić, czy nie ma to negatywnego wpływu na całe przedsiębiorstwo i nie obciąża budżetu nadmiernymi kosztami. Szacuje się, że koszt zastąpienia pracownika - wyszukanie i wdrożenie nowej osoby, to 35-100% rocznego wynagrodzenia. Na rotację pracowników ma wpływ wiele czynników, które należy dogłębnie przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Rozmowa ze specjalistą - 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyborem dostawcy stołów do pakowania
Poradniki

Rozmowa ze specjalistą – 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyborem dostawcy stołów do pakowania.

Twoja firma stale się rozwija, poszukujesz więc nowych rozwiązań, które mogą usprawnić i przyspieszyć prace przy pakowaniu i wysyłce towarów. Natrafiasz na różne oferty, wybór okazuje się duży i w pierwszym momencie robi wrażenie skomplikowanego. Przeczytaj krótką rozmowę ze specjalistą i dowiedz się, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przed wyborem dobrego dostawcy stołów do pakowania.

Kody kreskowe miniaturka
Poradniki

Kod kreskowy – co kryje i dlaczego go stosujemy?

Pod popularnym określeniem „kod kreskowy” kryje się kod EAN, który jest stosowany w wielu branżach, w tym handlu i logistyce już od 1977roku. Tłumacząc go dosłownie: EAN – Europejski Kod Towarowy (z ang. European Article Number). Jest to ciągły, numeryczny kod modularny. Drukowany jest na produktach lub ich opakowaniach, koniecznie w wysokiej jakości, gdyż ma niezwykle precyzyjny zapis.

Poradniki

Rozmowa ze specjalistą – Przepisy BHP stanowisk pakowania i oświetlenie magazynowe vs. wydajność pracy.

Usprawnianie pracy w magazynie wiąże się zazwyczaj z wprowadzaniem gruntownych zmian. Czasami samo zamówienie nowych, ergonomicznych stołów, czy dopasowanie akcesoriów, to za mało. Duże znaczenie nabiera kwestia dobrania odpowiedniego, zgodnego z normami oświetlenia. Zapraszam na rozmowę ze specjalistą, Piotrem Jagiełło z firmy Smart Lighting sp. z o.o., która zajmuje się wdrażaniem oświetlenia LED w obiektach komercyjnych. Wyjaśni, jak oświetlenie magazynowe jest powiązane z wydajnością pracy.

Poradniki

Trzy ważne wskazówki, które poprawią wydajność pracy w Twoim magazynie.

Analizując pracę w pojęciu ogólnym należy powiedzieć, że wydajność jest miarą efektywności pracownika. Dla dokładniejszego określenia bierze się pod uwagę wielkość produkcji przeliczaną na jednego zatrudnionego lub na konkretny okres czasu – tzw. roboczogodzinę. Poziom wydajności pracy jest uzależniony od wielu powiązanych ze sobą warunków:

Ergonomia pracy - Blog
Poradniki

Ergonomia pracy – na co zwrócić uwagę przy wybieraniu wyposażenia na magazyn?

Wg definicji słownikowej jest to: „nauka zajmująca się zasadami i metodami dostosowania urządzeń i narzędzi do cech fizycznych i psychicznych człowieka”. Można zatem przyjąć, że to całokształt prac związanych z zaplanowaniem, zaprojektowaniem i skonstruowaniem wszelkich narzędzi, wyposażenia miejsca pracy i zadań zlecanych pracownikowi tak, aby były one jak najbardziej mu przyjazne. Obejmuje to ogrom zagadnień, dotyczących jego komfortu fizycznego, jak i psychicznego.

Poradniki

Jak zapakować paczkę do paczkomatu InPost? Przygotowanie wysyłki krok po kroku.

InPost to polska firma, której usługi z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Nie ma się, co dziwić. W końcu na jej korzyść działają takie aspekty, jak chociażby bliskość (paczkomaty znajdują się praktycznie w każdym małym, średnim oraz dużym mieście - i to “na wyciągnięcie ręki”), wygoda i szybkość (wystarczy uzupełnienie niezbędnych informacji, zeskanowanie etykiety i umieszczenie paczki w skrytce - bez kolejek), jak również niskie ceny (już od niespełna kilkunastu złotych za przesyłkę).

Krzesła magazynowe - Blog
Poradniki

Krzesła magazynowe – rodzaje, jak działają i dlaczego warto je wybrać?

Zarządzasz pracą magazynu, w którym odpowiadasz za przyjmowanie towarów, ich rozładunek i składowanie? A być może w Twojej gestii leży nadzór nad kompletowaniem, pakowaniem oraz przekazywaniem ich do wysyłki? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiesz twierdząco – na pewno zależy Ci na tym, aby praca podległych specjalistów przebiegała sprawnie i bez błędów, a także była bezpieczna i wygodna dla pracowników. Musisz zatem wiedzieć, że przy zachowaniu tych czynników mogą Ci pomóc odpowiednio dopasowane meble oraz akcesoria magazynowe – w tym przede...