Spis treści:
Jak zapakować paczkę do paczkomatu InPost? Przygotowanie wysyłki krok po kroku.
InPost to polska firma, której usługi z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Nie ma się, co dziwić. W końcu na jej korzyść działają takie aspekty, jak chociażby bliskość (paczkomaty znajdują się praktycznie w każdym małym, średnim oraz dużym mieście – i to “na wyciągnięcie ręki”), wygoda i szybkość (wystarczy uzupełnienie niezbędnych informacji, zeskanowanie etykiety i umieszczenie paczki w skrytce – bez kolejek), jak również niskie ceny (już od niespełna kilkunastu złotych za przesyłkę).
Fakt, że paczkomaty tej firmy działają zarówno w tygodniu, jak i weekendy czy święta, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że korzystanie z InPostu to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych form dostarczania przesyłek.
Jak zatem przygotować paczkę do umieszczenia oraz wysyłki za pomocą paczkomatu, aby zrobić to sprawnie, szybko, a jej zawartość była w pełni chroniona i nic jej nie groziło? Poznaj podstawowe zasady pakowania przesyłek przeznaczonych do paczkomatów InPost. Dowiedz się, co możesz wysyłać, a także jak przygotowywać, zabezpieczać oraz nadawać swoje paczki.
Co można wysłać za pomocą paczkomatów InPost?
W tego rodzaju urządzeniach możesz z powodzeniem nadawać przedmioty o różnej wadze oraz rozmiarach. Do akceptowanych rzeczy zaliczamy m.in. odzież, obuwie, sprzęty i urządzenia, książki, kosmetyki oraz wiele więcej.
Ale! Warto podkreślić, że istnieje również lista przedmiotów zakazanych (w tym niebezpiecznych lub drogocennych), które nie są dopuszczone do wysyłki za pośrednictwem rozwiązań od InPostu.
Jak przygotować i w co zapakować paczkę do paczkomatu?
Po pierwsze – sposób przygotowania przesyłki powinien być dopasowany do jej zawartości, w tym przede wszystkim do specyfiki oraz rozmiaru. W tym obszarze InPost wyróżnia trzy rodzaje paczek o następujących gabarytach:
- “A”, czyli przesyłki o wymiarach 8 x 38 x 64 cm.
- “B”, czyli pakunki o wymiarach 19 x 38 x 64 cm.
- “C”, czyli paczki o wymiarach 41 x 38 x 64 cm.
Maksymalna waga każdej z nich może wynosić 25 kg.
Tego rodzaju wysyłki mogą być pakowane przy użyciu kopert, specjalnych folii, jak i klasycznych kartonowych pudełek. Aczkolwiek w tym miejscu należy wziąć pod uwagę samą zawartość, czyli to, czy dany przedmiot jest delikatny i np. wymaga dodatkowej ochrony.
W jaki sposób zabezpieczyć przesyłki nadawane poprzez InPost?
Aby mieć pewność, że zawartość Twojej paczki będzie w doskonałym stanie – i również w takim dotrze do finalnego adresata, stosuj się do tych 4 prostych zasad:
- Upewnij się, czy wybrane przez Ciebie opakowanie jest odpowiednio wytrzymałe.
- Umieść w nim przedmiot, a jeśli wewnątrz pozostała pusta przestrzeń – wypełnij ją papierem lub folią (to ograniczy ryzyko przesuwania się w trakcie transportu, a co za tym idzie – zminimalizuje ryzyko uszkodzenia).
- Zamknij i dokładnie oklej przesyłkę, aby mieć pewność, że nie da się jej łatwo otworzyć.
- Jeżeli wewnątrz znajdują się przedmioty, które nie mogą być narażone na kontakt z wilgocią – rozważ zastosowanie dodatkowej ochrony (np. w formie folii).
Jak nadać paczkę za pośrednictwem paczkomatu InPostu?
Gdy Twoja paczka będzie już gotowa do wysyłki – udaj się na stronę marki InPost (szybkie nadawanie paczek), aby uzupełnić dane dostawy. Następnie zapłać za usługę, wydrukuj oraz umieść etykietę bezpośrednio na pudełku lub kopercie.
Ostatnią rzeczą, jaką musisz zrobić, jest udanie się bezpośrednio do wybranego paczkomatu lub punktu odbioru, zeskanowanie lub pokazanie kodu z etykiety i umieszczenie paczki w odpowiednim miejscu (lub pozostawienie jej w tzw. PaczkoPunkcie).
Koszty i śledzenia paczek nadawanych InPostem. Co warto wiedzieć?
Koszty standardowych paczek wysyłanych za pośrednictwem tej firmy wiążą się z wydatkami na poziomie około 15 – 20 złotych. Dokładną cenę poznasz już na etapie uzupełniania danych na stronie internetowej.
Jeżeli zechcesz śledzić status swojej paczki – możesz to zrobić wygodnie za pomocą serwisu oraz specjalnej aplikacji mobilnej.
Chcesz pakować szybciej, więcej i w jeszcze krótszym czasie?
Wiesz już, w jaki sposób wysłać paczkę oraz jakie wymagania powinna spełniać Twoja przesyłka, jednak zastanawiasz się, czy oraz jak możesz usprawnić i przyspieszyć cały ten proces?
Jeżeli specyfika Twojej firmy powoduje, że każdego dnia Ty lub Twoi pracownicy pakujecie od kilku do nawet kilkuset paczek – koniecznie rozważ wprowadzenie rozwiązań, które nie tylko ułatwią Wasze zadania, ale dodatkowo – ograniczą koszty oraz zniwelują ryzyko uszkodzeń przesyłek.
Jedną z doskonałych i trafionych decyzji może okazać się inwestycja w profesjonalne stoły do pakowania paczek. Zajrzyj do naszego sklepu, aby poznać je lepiej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – nie czekaj i już teraz skontaktuj się z naszymi doradcami. Zapraszamy do RedSteel!
Polecane artykuły:
Ekologiczne zamienniki folii stretch w procesie pakowania paczek.
Folia stretch, powszechnie stosowana w przemyśle opakowaniowym, jest materiałem niezwykle skutecznym, ale niestety ma mocno negatywny wpływ na środowisko. Coraz...
Rynek magazynowy w Polsce: Perspektywy stabilnego rozwoju
Rynek magazynowy w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój, który wynika z wielu czynników, w tym z rosnącego sektora e-commerce. W ostatnich...
Rynek e-commerce. Szanse i zagrożenia.
W minionym dziesięcioleciu rynek e-commerce przeszedł ogromną metamorfozę. Początkowo sprzedawcy traktowali ten rodzaj działalności jedynie jako nieduży dodatek do sklepu...
Logistyka 4.0 – trudne wyzwanie czy szansa na rozwój?
Samo pojęcie „logistyka” pojawiło się już dawno, bo w okolicy X wieku. Początkowo nie wychodziło jednak poza użycie w kontekście...
Tendencje ekologii w pakowaniu paczek.
Załamanie, jakie wywołała pandemia, skłoniło specjalistów do ponownego zbadania tego tematu. W kwietniu 2021 roku Mobile Institute przeprowadził badanie wśród...
Dodaj komentarz