Spis treści:
Podnóżki magazynowe – rodzaje, opis działania i korzyści płynące z ich używania
To właśnie na Twoich barkach spoczywają wszelkie obowiązki związane z zarządzaniem magazynem – w tym odbywającymi się procesami, jak i podległymi Ci pracownikami? Zależy Ci na “poukładaniu” całej pracy tak, aby pozwalała osiągać coraz lepsze wyniki, a jednocześnie nie wiązała się z dodatkowymi wyrzeczeniami czy obciążeniami zatrudnionych osób?
Jednym z kroków, które możesz podjąć, na drodze do usprawnienia procesów magazynowania, a także podniesienia komfortu kadry, jest zadbanie o właściwe wyposażenie poszczególnych stanowisk pracy. Oczywiście, w pierwszej kolejności warto zadbać o takie elementy, jak krzesła magazynowe czy też odpowiednie narzędzia (np. owijarki do paczek). Jednak Twoja przygoda związana z optymalizacją pracy magazynu może przyjąć również inne formy…
Przekonaj się, z jakimi korzyściami wiąże się wprowadzenie dopasowanych i ergonomicznych podnóżek magazynowych. Poznaj ich cechy, zalety oraz sprawdź, jak wybrać najlepsze!
Podnóżki do magazynu – co to takiego i do czego możesz je wykorzystać?

Magazynowe podnóżki to specjalnego rodzaju elementy wyposażania siedzących stanowisk pracy, które umieszcza się bezpośrednio pod biurkiem, stołem lub w innych miejscach (obok krzeseł lub foteli). Ich zastosowanie pozwala uzyskać ergonomiczną pozycję nóg, która przekłada się na ograniczenie poczucia zmęczenia, występowania bóli oraz innych dolegliwości.
Jakie są rodzaje podnóżków stosowanych w magazynach i nie tylko?

Główne podziały, jakie możemy zastosować, wobec tego typu rozwiązań, dzieli podnóżki ze względu na:
- Możliwości regulacji – w tej materii wyróżniamy te pozwalające na swobodne dostosowywanie zarówno kąta nachylenia powierzchni, jak i jej wysokości oraz takie, które są ustawione “na sztywno”.
- Położenia – możemy mówić o podnóżkach stacjonarnych (wykorzystujących specjalne nóżki lub podstawki uniemożliwiające ich ruch). Coraz większą popularnością cieszą się natomiast podnóżki ruchome – wyposażone w specjalne płozy umożliwiające ich “bujanie”.
Kryteria doboru podnóżków magazynowych. Co wziąć pod uwagę, aby wybrać właściwe rozwiązania?
Z uwagi na wspomnianą już wyżej elastyczność – znalezienie odpowiednich podnóżek, które sprawdzą się również w Twoim magazynie, jest wyjątkowo proste.
Pierwszym krokiem powinno być zasięgnięcie opinii u bezpośrednich użytkowników tego typu urządzeń. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierzesz właściwie – zapytaj swoich pracowników o to, czy preferują stacjonarne podnóżki z opcją manualnej regulacji, czy też wolą, aby pozostawiały im dodatkową swobodę – pozwalając jednocześnie na charakterystyczne “kołysanie”.
Czy i dlaczego warto zdecydować się na zakup tego typu podnóżków?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie może brzmieć inaczej, jak oczywiście: TAK! Magazynowe podnóżki stanowią idealny pomysł na uzupełnienie stanowiska pracy, a co najważniejsze – znaczne poprawienie jego ergonomii.
Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom Twoi pracownicy otrzymają solidne wsparcie, które pozwoli im na zachowanie odpowiedniej pozycji nóg. Taki zabieg przełoży się bezpośrednio na ich wygodę, ograniczy poczucie zmęczenia i występowanie ewentualnego bólu. W dłuższym horyzoncie czasu zaowocuje to również poprawą jakości pracy, jej wydajności, jak i zadowolenia samych pracowników.
Chcesz, aby Twoi pracownicy pozostawali efektywni i przestali narzekać na dolegliwości nóg?
Liczymy, że po zapoznaniu się z treścią tego artykułu, już wiesz, jak istotną rolę w działaniu Twojego magazynu mogą odegrać z pozoru tak niewielkie elementy.
Jeśli zależy Ci na zakupie sprawdzonych podnóżków, które będą służyły Twoim pracownikom długo i wydajnie – koniecznie zapoznaj się z produktami umieszczonymi w sekcji akcesoria magazynowe. A jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w wyborze najbardziej dopasowanych rozwiązań – zdaj się na nas! Wystarczy, że napiszesz lub zadzwonisz, a nasza obsługa z przyjemnością udzieli Ci szybkiej, fachowej i konkretnej pomocy.
Polecane artykuły:
Modułowe biurka robocze – nowoczesne rozwiązania dla Twojej firmy.
Są to w pełni konfigurowalne, zbudowane w oparciu o autorskie projekty, modułowe stanowiska robocze. Stosowane najczęściej w magazynach czy halach...
Jak działa magazyn? 4 podstawowe etapy z omówieniem.
Jest to kompleksowy proces obsługujący gospodarkę magazynową danej firmy. Zaczyna się od samej analizy zapotrzebowania, przez generowane zamówienia, po...
Czy Twoja firma zmaga się z brakami kadrowymi w magazynie? Jak zadbać o komfort pracowników i stworzyć przyjazne stanowisko pracy?
Pewien poziom rotacji pracowników to pozytywna, a nawet wskazana sytuacja. Generuje dopływ nowych osób, które posiadają potrzebną wiedzę oraz umiejętności...
Rozmowa ze specjalistą – 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyborem dostawcy stołów do pakowania.
Twoja firma stale się rozwija, poszukujesz więc nowych rozwiązań, które mogą usprawnić i przyspieszyć prace przy pakowaniu i wysyłce towarów....
Kod kreskowy – co kryje i dlaczego go stosujemy?
Pod popularnym określeniem „kod kreskowy” kryje się kod EAN, który jest stosowany w wielu branżach, w tym handlu i logistyce...
Dodaj komentarz